ریسمان نور تا داستان مرگ...

تلاش برای انتخاب راهی به سوی نور(اتحادیه انجمن های اسلامی)

ریسمان نور تا داستان مرگ...

تلاش برای انتخاب راهی به سوی نور(اتحادیه انجمن های اسلامی)

مشخصات بلاگ
ریسمان نور تا داستان مرگ...

تفسیر زندگی دنیا یا جاودانگی آخرت،آیا غرب به پیشرفت ختم میشود یانابودی مطلق وآیا پیشرفت به معنای غربی شدن است یا توسعه زندگی وآیا توسعه زندگی به مرگ وجاودانگی نخواهد رسیدپس چه راه بهتر ازبا او بودن وهمراه او و ولی او (مهدی) شدن.
| he"ll come soon |
یا رب زغمش تا چند اشکم ز بصر آید
بنشسته سر راهش ، شاید ز سفر آید
تا چند بنالم زار شب تا سحر از هجرش
کوکب شِمُرم هر شب ، شاید که سحر آید
هر دم که رخش بینم خواهم دگرش دیدن
بازش نگرم شاید یک بار دگر آید
از دیده نهان اما اندر دل من جایش
او را طلبم هر شب شاید که ز در آید
با کس نتوانم گفت من راز درون خویش
کز درد غم هجرش دل را چه به سر آید
می سوزم و می سازم از درد فراق اما
تیر غم او بر دل افزون ز شمَر آید
"حیران" به فغان تا کی با محنت و غم همدم
یارب نظری کان شاه از پرده بدر آید
(سید تامی زرندی)
"اتحادیه انجمن های اسلامی شهر تهران"

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها
 
آزمایش موشکی ایران بهانه جدید آمریکا ؛ در خلیج فارس سپر موشکی می سازیم !
آزمایش موشکی ایران بهانه جدید آمریکا ؛ در خلیج فارس سپر موشکی می سازیم !
آمریکا برای فروش تسلیحات جنگی خود به دیگر کشورها از روش های مختلفی استفاده می کنند
حرف نو : بهانه گیری و طرح مسائل جدید از سوی آمریکا علیه ایران در مذاکرات هسته ای، همچنان ادامه دارد و هر از گاهی به تیتر یک رسانه ها تبدیل می شود. در حالی که موضوع مذاکرات ایران و 5+1، برنامه صلح آمیز هسته ای ایران است؛ اما آمریکایی ها می کوشند مسائل دیگری همچون موشک های دفاعی ایران یا حقوق بشر را هم وارد گفت و گوها کنند .

سایت رادیو فردا(radiofarda) با تیتر " واشینگتن همچنان «نگران موشک‌های بالستیک ایران» است" نوشته است: یک مقام ارشد دولت آمریکا ضمن ابراز امیدواری درباره آینده مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب گفت که واشینگتن همچنان «نگران موشک‌های بالستیک ایران» است که «تهدیدی برای کشورهای حوزه خلیج فارس» به شمار می‌روند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرانک رُز، یکی از معاونان وزیر امور خارجه آمریکا، روز یکشنبه، هفتم اردیبهشت، گفته است که واشینگتن به شدت متوجه نگرانی کشورهای حوزه خلیج فارس از بابت ایران بوده و می‌خواسته به این کشور‌ها کمک کند تا یک سپر دفاع موشکی راه‌اندازی کنند که تمامی حوزه خلیج فارس را پوشش دهد.


وی در حاشیه کنفرانسی درباره امور دفاعی در ابوظبی، پایتخت امارات، به خبرنگاران گفت: «ما در خصوص دستیابی به معاهده‌ای موفق درباره مسئله هسته‌ای ایران خوشبین هستیم... ولی این باعث نخواهد شد که نگرانی‌هایمان پیرامون سایر رفتارهای بد ایران از جمله حمایت از تروریسم[!] و ادامه فعالیت‌های موشکی آن کمتر شود». فرانک رز تصریح کرد: «مادامی که ایران برنامه موشک‌های بالستیک خود را دنبال می‌کند که می‌تواند ایالات متحده یا نیروهای اعزامی و دوستان و متحدان ما را در منطقه تهدید کند، ما با شرکای خود در امارات و همچنین سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس برای دفاع از خودشان در برابر چنین تهدیدی همکاری موثری خواهیم داشت». ایران یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های موشکی را در خاورمیانه دارد که از آن به عنوان اقدامی بازدارنده در برابر تهدیدهای آمریکا و سایر دشمنان خود از جمله اسرائیل یاد می‌کند. این در حالی است که واشینگتن و متحدان آن می‌گویند که این موشک‌ها قابلیت آن را دارند تا کلاهک‌های هسته‌ای با خود حمل کنند. جمهوری اسلامی ایران بار‌ها گفته است که برنامه‌ای برای تولید سلاح هسته‌ای ندارد و در عین حال گنجاندن برنامه موشکی خود در چارچوب مذاکرات اتمی با گروه پنج به علاوه یک را رد کرده است.
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، روز یکشنبه، هفتم اردیبهشت، با اشاره به این موضوع گفت که «موشک‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران موضوع هیچ مذاکره‌ای نبوده و نخواهد بود» و این گونه نیست که «تنها برای حمل سلاح‌های غیر متعارف کاربرد داشته باشد».
وی که در نشست خبری مشترک با همتای اتریشی خود در تهران سخن می‌گفت، افزود: «بر اساس توافقات صورت گرفته، مذاکرات ایران و ۱+۵ به هیچ وجه هیچ موضوعی غیر از موضوع هسته‌ای را در بر نمی‌گیرد و با توانمندی‌های دفاعی ایران که هسته‌ای نبوده و نخواهد بود، کاری ندارد».
عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه ایران، نیز بهمن ماه گذشته تاکید کرده بود که مسائل دفاعی ایران قابل مذاکره نیستند و قصدی هم وجود ندارد که در مذاکرات هسته‌ای مورد بحث قرار گیرد.
با این حال، مقام‌های آمریکایی اشاره می‌کنند که یکی از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که در سال ۲۰۱۰ به تصویب رسید، ایران را از دنبال کردن هر نوع برنامه موشک‌های بالستیک منع کرده است که این توانایی را دارد تا کلاهک هسته‌ای حمل کند. در مذاکرات میان ایران و شش قدرت جهانی که قرار است از اردیبهشت ماه برای دستیابی به توافق نهایی بر سر برنامه اتمی تهران از سر گرفته شود، فعالیت‌های موشکی ایران جایی ندارد و تنها درباره مسائل هسته‌ای گفت‌وگو می‌شود. معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در این باره سخن نگفت که آیا برنامه موشکی ایران باید بخشی از مذاکرات باشد یا نه.

 فرانک رز در عین حال گفت که اولویت ایالات متحده آمریکا در منطقه، توسعه یک سیستم دفاعی موشکی مشترک برای کشورهای عربی خلیج فارس است. شش کشور این منطقه عضو شورای همکاری خلیج فارس هستند که در سال ۱۹۸۱ تاسیس شد.

رادیو فردا در ادامه می نویسد : گزارش رویترز حاکی است که در کنفرانس ابوظبی، ژنرال خالد البوعینین، فرمانده پیشین نیروی هوایی و دفاع هوایی امارات، در سخنانی گفت که کشورهای عربی باید توانایی‌های ضد موشکی خود را بهبود بخشند.

 وی اظهار داشت: «امروزه اگر موشکی از فراز کشور قطر عبور کرده و به سمت بحرین و عربستان برود، کشورهای همسایه قرار است چگونه این اطلاعات را با هم تبادل کنند؟ باید یک مراحل عملیاتی مرکزی وجود داشته باشد... ما چنین سیستمی را نداریم». این مقام پیشین اماراتی در عین حال نگرانی‌ها درباره دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را رد کرد.
وی گفت: «آیا ایران به سمت دستیابی به (بمب) هسته‌ای پیش می‌رود؟ من شخصا این طوری فکر نمی‌کنم. اگر هم آن را به دست بیاورد آیا از آن استفاده خواهد کرد؟ هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد».

صدای آمریکا(voa) هم با تیتر " آمریکا همچنان نگران موشک های بالیستیک ایران" نوشته است: یک مقام ارشد آمریکایی ضمن ابراز خوشبینی نسبت به نتیجه احتمالی گفتگوهای هسته ای میان ایران و غرب، موشک های بالیستیک ایران را تهدیدی علیه کشورهای حوزه خلیج فارس خواند و گفت ایالات متحده همچنان نگران این موشک های ایران است.

فرانک رز (Frank Rose) یکی از مقام های بلندپایه وزارت امور خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه در ابوظبی گفت واشنگتن کاملا متوجه نگرانی کشورهای حوزه خلیج فارس از بابت ایران بوده و می خواست با راه اندازی یک سپر دفاع موشکی که تمامی آن منطقه را پوشش دهد، به یاری این کشور‌ها برود.
آقای رز در حاشیه کنفرانسی درباره امور دفاعی در ابوظبی، گفت تا زمانی که ایران برنامه موشک‌های بالستیک خود – که می‌تواند تهدیدی علیه منافع ایالات متحده و متحدانش در منطقه باشد - را دنبال می کند، آمریکا با امارات و دیگر شرکایش در حوزه خلیج فارس همکاری موثری برای مقابله با چنین تهدیدی خواهد داشت. رویترز همچنین از آقای رز نقل می کند اولویت ایالات متحده در منطقه توسعه یک سامانه دفاع موشکی برای حفاظت از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بود؛ چیزی که شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس فاقد آن هستند.

 

سایت بی بی سی فارسی(bbc persian) آزمایش دو موشک جدید ایرانی را مورد توجه قرار داده است با تیتر "ارتش ایران دو فروند موشک جدید را آزمایش کرد" نوشته است:

 

 

کشورهای غربی معتقدند که برنامه هسته‌ای ایران رویکردهای نظامی هم دارد و سعی می‌کنند برنامه موشکی ایران را راهی برای دستیابی به فناوری حمل کلاهک‌های هسته‌ای معرفی کنند.
از سوی دیگر در یک نشست خبری مشترک با همتای اتریشی خود، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران تاکید کرد که برنامه موشکی ایران هیچ ربطی به برنامه هسته‌ای این کشور ندارد.

 

 

آقای ظریف گفت: "انتخاب مسائل دفاعی کشورهای مختلف با توجه به نیازهای دفاعی آن کشورها و مقدورات دفاعی آنها صورت می‌گیرد." وزیر خارجه روسیه نیز در یک گفتگوی جداگانه با شبکه انگلیسی زبان روسیه گفت که برنامه موشکی ایران هرگز در چارچوب مذاکرات در مورد برنامه هسته‌ای ایران نبوده است.

به گزارش حرف نو  آمریکا برای فروش تسلیحات جنگی خود به دیگر کشورها از روش های مختلفی استفاده می کنند؛ از جمله آن که "مقام آمریکایی" به حاشیه خلیج فارس رفته و با ترساندن آن ها از ایران، از ساخت سپر موشکی گفته است.

  • تامی زرندی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی