ریسمان نور تا داستان مرگ...

تلاش برای انتخاب راهی به سوی نور(اتحادیه انجمن های اسلامی)

ریسمان نور تا داستان مرگ...

تلاش برای انتخاب راهی به سوی نور(اتحادیه انجمن های اسلامی)

مشخصات بلاگ
ریسمان نور تا داستان مرگ...

تفسیر زندگی دنیا یا جاودانگی آخرت،آیا غرب به پیشرفت ختم میشود یانابودی مطلق وآیا پیشرفت به معنای غربی شدن است یا توسعه زندگی وآیا توسعه زندگی به مرگ وجاودانگی نخواهد رسیدپس چه راه بهتر ازبا او بودن وهمراه او و ولی او (مهدی) شدن.
| he"ll come soon |
یا رب زغمش تا چند اشکم ز بصر آید
بنشسته سر راهش ، شاید ز سفر آید
تا چند بنالم زار شب تا سحر از هجرش
کوکب شِمُرم هر شب ، شاید که سحر آید
هر دم که رخش بینم خواهم دگرش دیدن
بازش نگرم شاید یک بار دگر آید
از دیده نهان اما اندر دل من جایش
او را طلبم هر شب شاید که ز در آید
با کس نتوانم گفت من راز درون خویش
کز درد غم هجرش دل را چه به سر آید
می سوزم و می سازم از درد فراق اما
تیر غم او بر دل افزون ز شمَر آید
"حیران" به فغان تا کی با محنت و غم همدم
یارب نظری کان شاه از پرده بدر آید
(سید تامی زرندی)
"اتحادیه انجمن های اسلامی شهر تهران"

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها

۱۰۴ مطلب توسط «تامی زرندی» ثبت شده است
مقام‌های جمهوری آذربایجان این مدعا که پهپاد سرنگون‌شده در ایران از خاک این کشور برخاسته را رد کردند. خبرگزاری "ترند" آذربایجان به نقل از وزارت دفاع این کشور خبر داد که پهپاد سرنگون‌شده در ایران از خاک این کشور به هوا برنخاسته است. سرهنگ واقف درگاهلی، رئیس روابط عمومی این وزارت‌خانه، هدف از انتشار این "اطلاعات تحریک‌کننده" را ضربه‌زدن به روابط آذربایجان با همسایگان این کشور برشمرده است. او در عین حال تصریح کرد که نیروهای مسلح آذربایجان پهپاد "هرمس ۴۵۰" در اختیار ندارند.

این خبرگزاری روز چهارشنبه (۲۸ اوت/ ۶ شهریور) همچنین به نقل از المان عبدلایف، سخنگوی وزارت خارجه آذربایجان، نوشت که باکو به دیگر کشورها اجازه نمی‌دهد به مناسبات آذربایجان با همسایگانش آسیب برسانند. وی تصریح کرد که آذربایجان از اصل بهبود روابط با همسایگان پیروی می‌کند.

چرا آذربایجان؟
یک روز پس از انتشار اطلاعیه سپاه در مورد سرنگونی یک پهپاد در نزدیکی تأسیسات هسته‌ای نطنز، فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد که پهپاد ساقط‌شده از نوع "هرمس" و برد عملیاتی آن ۸۰۰ کیلومتر بوده است. به گفته امیرعلی حاجی زاده، این هواپیما با یک بار سوختگیری می‌توانسته ۱۶۰۰ کیلومتر پرواز کند؛ بنابراین مبدأ پرواز نه اسرائیل، بلکه یکی از کشورهای منطقه بوده است.

از سوی دیگر، پایگاه اینترنتی "دبکا" روز چهارشنبه (۲۷ اوت/ ۵ شهریور) به نقل از منابع خود در عرصه "نظامی و امور ایران" مدعی شد: «پهپاد هرمس ۴۵۰ ساخت اسرائیل که بر فراز نطنز در ایران منهدم شد، از جمهوری آذربایجان به هوا برخاسته است». این وبسایت پایگاه نخجوان را مبدأ پرواز و روز ۲۳ اوت – یک روز پیش از اطلاعیه سپاه – را زمان انهدام آن عنوان کرد.

آذربایجان در منطقه نخجوان با ایران، ارمنستان و ترکیه مرز مشترک دارد. در این منطقه یک پایگاه نظامی کوچک وجود دارد. به نوشته "دبکا"، سه سال پیش یک "هرمس ۴۵۰" دیگر از همین پایگاه راهی ارمنستان شد؛ پهپادی که نیروی هوایی ارمنستان آن را سرنگون کرد.

منبع: دویچه وله
 • تامی زرندی

 

نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد در نامه ای اعتراض آمیز به مقامات ارشد این سازمان جهانی، با اشاره به تجاوز اخیر پهپاد رژیم صهیونیستی به حریم هوائی جمهوری اسلامی ایران، درخصوص آثار اینگونه اقدامات تجاوزکارانه هشدار داد.
کد خبر: ۴۳۰۰۸۰
تاریخ انتشار:۰۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۲-29 August 2014
نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد در نامه ای اعتراض آمیز به مقامات ارشد این سازمان جهانی، با اشاره به تجاوز اخیر پهپاد رژیم صهیونیستی به حریم هوائی جمهوری اسلامی ایران، درخصوص آثار اینگونه اقدامات تجاوزکارانه هشدار داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، در نامه سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان در سازمان ملل خطاب به سه مقام ارشد سازمان ملل یعنی دبیرکل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی آمده است: بدینوسیله به اطلاع می رساند یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی در روز شنبه بیست و سوم آگوست با پرواز بر فرار آسمان جمهوری اسلامی ایران در ماموریتی با هدف جاسوسی از محل تاسیسات هسته ای نطنز، به حریم هوایی ایران تجاوز کرده است.

غلامحسین دهقانی با اشاره به سرنگونی این پهپاد متجاوز توسط نیروهای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است: این اقدام رژیم صهیونیستی که متعاقب تهدیدهای مکرر این رژیم ضد ایران صوت گرفت، نقض آشکار تمامیت ارضی و حاکمیت ملی جمهوری اسلامی ایران و بر خلاف اصول حقوق بین الملل و مفاد منشور ملل متحد است.

سفیر و سرپرست نمایندگی کشورمان با اشاره به اینکه این اقدام تجاوزکارانه صلح و ثبات منطقه ای را مورد تهدید قرار داده، تاکید کرده که لازم است جامعه بین المللی و بویژه شورای امنیت سازمان ملل، این اقدام را به شدیدترین وجه محکوم کنند.

در نامه نمایندگی کشورمان در سازمان ملل ضمن محفوظ دانستن حق جمهوری اسلامی ایران در اتخاذ هرگونه اقدام دفاعی در حفاظت از سرزمین خود، درباره چنین اقدامات تحریک کننده ای که عواقب جدی برای متجاوز در پی خواهد داشت، هشدار داده شده است. غلامحسین دهقانی در پایان از مقامات ارشد سازمان ملل خواسته است این اعتراض کشورمان به عنوان سند شورای امنیت منتشر شود.
منبع:تابناک
 • تامی زرندی

 • تامی زرندی
افتتاح نمایشگاه بین المللی قرآن کریم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲۳:۵۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، قرآن را سند هویت و شناسنامه فرهنگی و اعتقادی ملت ایران دانست و گفت: اگر می خواهیم دچار افراط و تفریط نشویم باید قرآن و اهل بیت(ع) را مبنا قرار دهیم.به علاوه تصاویر
 • تامی زرندی

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خانه جدید آخرین آنتن ۱۲ متری رصدخانه آرایه بزرگ میلیمتری آتاکاما (آلما) در ۵۰۰۰ متری بالای سطح دریا واقع در فلات چاخنانتور واقع است.

بزرگترین رصدخانه رادیویی زمینی جهان تکمیل شد

هوای خشک و رقیق این فلات برای رصدهای شفاف و واضح بسیار مناسب است اما منطقه سختی برای کار کردن محسوب می‌شود. از این رو آنتنها در یک منطقه کم ارتفاعتر – حدود ۲۹۰۰ متر از سطح دریا- مونتاژ و آزمایش شده و سپس با یک دستگاه ناقل ۲۸ چرخ به محل اصلی برده می‌شوند.

این ۶۶ دیش قرار است بزودی در کنار یکدیگر به عنوان یک تلسکوپ عظیم کار کنند. اگرچه حتی پیش از قرار گرفتن همه آنتن‌ها در محل خود، رصدخانه آلما از قابلیتهای همه آرایه‌های مشابه پیشی جسته بود. این در حالیست که سال گذشته،‌ در اثر اعتصاب کارگران این مجموعه که خواستار جبران خسارت برای شرایط کاری شدید بودند، از خدمت خارج شده بود.

 • تامی زرندی

شهید آوینی علاوه بر تهیه مجموعه "روایت فتح" کتاب هایی به نگارش درآورده که حاوی اعتقادات او در زمینه های مختلف است. وی در آثار ادبی خود درباره موضوعات گوناگونی از جمله واقعه کربلا، سینما، عشق، گرافیک و نقاشی سخن گفته است.

نگاهی اجمالی به آثار مکتوب «شهید سید مرتضی آوینی»

 در میان کتابهای بسیاری که درباره واقعه عظیم کربلا به نگارش درآمده است، اندک هستند کتاب هایی که نویسندگان شان کوشیده‌اند علاوه بر ابراز شیفتگی و بیان عظمت واقعه و مظلومیت سیدالشهدا و یارانش‌، نقبی به حقیقت ماجرا بزنند و در حد توان خود، پرده از راز بزرگ کربلا بردارند. "فتح خون‌" سید مرتضی آوینی از این معدود کتابهاست‌.

 • تامی زرندی


اگرچه نمی توان چمران را در نگاهی گذرا بر زندگینامه و شرح مبارزاتی وی شناخت اما آثار شهید چمران که شامل راز و نیازها و خاطراتی از دوران مبارزاتی اوست قسمتی از شخصیت بزرگ این شهید را بازگو می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دفاع مقدس، شهدا را نمی توان در قامت نوشته و عکس و مروری گذرا بر زندگینامه هایشان شناخت چنانچه بعد گذشت بیش از سه دهه از شهادت شهید مصطفی چمران بسیاری از ابعاد وجودی ایشان پنهان مانده است و کمتر کسی است که شهید چمران را تمام کمال بشناسد. تمام آثاری که در تمام این سالها به نوعی به شهید چمران و زندگینامه و مبارزات  ایشان پرداخته است آثاری ارزشمند و قابل تقدیر است اما به جرئت می توان گفت تمامی این آثار حتی گوشه ای کوچک از روح متعالی و بلند و زندگی پر فراز و نشیب این شهید بزرگوار را نتوانسته اند بر صفحات کتاب جاری کنند.

در این میان با تامل بر دست نوشته ها و آثار به جای مانده از خود شهید چمران و مرور آن می توان تا حدودی عمق روحیات عرفانی و در عین حال قدرت تحلیل مبارزاتی وی را دریافت. کتاب هایی که در مقاطع مختلف نوشته و به جنبه های مختلفی چون راز و نیازهای شهید چمران و دوران مبارزاتی وی را شامل می شود. از این رو در ادامه به آثار منتشر شده شهید چمران اشاره ای کوتاه می شود.
 

کتاب علی زیباترین سروده‌ی هستی

که شامل سه سخنرانی با عناوین ذکر خدا و عدالت علی، از حکومت علی تا مهدی موعود و امام علی تجلی عدل خدا است که توسط برادر شهید مصطفی چمران  تنظیم و گردآوری شده است.

خدا بود و دیگر هیچ نبود

این کتاب مجموعه از از یادداشت های دکتر چمران را شامل می شود. این دست نوشته ها در طول دوران تحصیل وی در آمریکا و دوران مبارزه در لبنان و ایران نوشته و توسط برادرش مهدی چمران گردآوری و تنظیم شده است.  کتاب با زندگی‌نامه کوتاه شهید چمران آغاز می‌شود: دوران کودکی، ورود به دانشگاه، تحصیل در امریکا، فعالیت‌های سیاسی درآمریکا، آموزش‌های نظامی در مصر، هجرت به لبنان، شکل‌گیری  تشکل‌های سیاسی ـ نظامی شیعیان، آغاز درگیری‌های داخلی،  فقدان امام موسی صدر،  پیروزی انقلاب اسلامی، در کردستان، در وزارت دفاع، نماینده مردم تهران در شورای عالی دفاع، تشکیل ستاد جنگ‌های نامنظم، پیروزی سوسنگرد،  دیدار با امام و شهادت در خرداد سال ۱۳۶۰ .

بینش و نیایش

کتاب بینش و نیایش گزیده ای از راز و نیازهای شهید چمران است که از ان جمله می توان به نیایش های قبل از شهادت ایشان اشاره کرد.
 
کردستان

این کتاب شامل تحلیل ها یادداشت ها و خاطرات شهید چمران در طول حضور وی در کردستان است. بخش عمده ای از کتاب به حوادث شهر پاوه می پردازد.  تحلیلی از آغاز حوادث کردستان و فرمان امام مبنی بر خنثی سازی این اقدامان در فصلی با نام " پاوه، فرمان تاریخی امام (ره) و سرآغاز نجات کردستان" آمده است.بخش دوم مطالب شامل برخی از سخنرانی های شهید چمران در زمان و مکان های مختلف در خصوص جنگ کردستان است. و بخش سوم نیز گزیده مطالبی از دست نوشته های پراکنده و گوناگون آن شهید در ارتباط با مسئله کردستان است.
 

 • تامی زرندی


باید به برخی حق‌طلبان گفت تو که خودت مدام به اطرافیان و جامعه‌ات ظلم می‌کنی؛ و هر ظلمی را به این دلیل که ظاهراً به نفع دنیای خودت هست، می‌پذیری و پذیرفته‌ای، حالا تا ظلمی علیه خودت صورت گرفته، حق‌طلب شده‌ای؟ این «حق‌طلبی» نیست.
خسته‌شدن از ظلم آمریکا و صهیونیست‌ها برای ظهور کافی نیست

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از تسنیم، «انتظار عامیانه» عنوان اولین فصل کتاب «انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه» است. حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در فصل اول این کتاب به معرفی و بررسی انواع انتظار عامیانه و آثار سوء آن پرداخته است و سپس فواید و برکاتی که با کنار گذاشتن نگاه عامیانه پدیدار می‌شود را برشمرده است.

نوع سوم نگاه عامیانه: «نجات از ظلم و دیگر هیچ»/ مردم باید علاوه بر خسته شدن از ظلم، آمادۀ پذیرش عدالت هم باشند.

یکی از این ویژگی‌ها و شرایط ظهور، مطلب مشهور «ظهور عدل پس از فراگیری ظلم و جور» است. در روایات هم داریم که «حضرت زمانی ظهور می‌کنند که زمین پر از ظلم و جور شده باشد.»(۱) ولی می‌توان از همین حقیقت روشن و مسلّم هم تصوری عامیانه داشت. تصور عامیانه از این حقیقت، آن است که فکر کنیم صِرف به ستوه آمدن مردم از ظلم و یا به اوج رسیدن جور، برای تحقق فرج کافی است؛ و دیگر نیازی به آمادگی مردم برای «پذیرش عدالت» نیست.

در حالی که در میان مردمی که صرفاً از ظلم خسته شده‌اند، ولی تحمل عدالت را هم ندارند، تشکیل یک حکومت عادلانه اصلاً حکومت ماندگاری نخواهد بود. برای درک بهتر این مطلب می‌توان نگاهی به تاریخ صدر اسلام و حکومت حضرت علی‌(ع) انداخت:

چرا امیرالمؤمنین(ع) خلافت را نمی‌پذیرفت؟ آیا تعارف می‌کردند یا مردم تحمل عدالت را نداشتند؟
بعد از ۲۵ سال دوران غربت امیرالمؤمنین‌(ع)، پس از آنکه نارضایتی مردم از ظلم و جورِ عوامل حکومت به اوج خود رسیده بود (تا جایی که در اثر همین نارضایتی‌ها و با وجود ممانعت و مخالفت شدید حضرت علی‌(ع)، خلیفۀ سوم به قتل رسید) مردم برای انتخاب حضرت علی‌(ع) به عنوان خلیفۀ مسلمین به در خانۀ امیرالمؤمنین‌(ع) هجوم آوردند. مردم به شدت اصرار می‌کردند که «یا علی! شما باید حکومت را به عهده بگیرید.»، اما حضرت می‌فرمودند: «نه، من را رها کنید.»(۲)

چرا در مقابل این همه اصرار برای خلافت، حضرت امتناع می‌کردند؟ آیا ایشان تعارف داشتند؟ در حالی که حضرت اساساً اهل تعارف نبودند، چه رسد به تعارف در چنین اموری. پس علت این امتناع چه بود؟ مگر ایشان بیست و پنج سال منتظر نبودند که مردم بیایند؟ حالا که مردم آمده‌اند، چرا امتناع می‌کنند؟ جای ترس از اینکه دیگران هم بخواهند حضرت را متهم به جاه‌طلبی کنند هم نبود؛ و اساساً چنین ترسی در مورد شخصیتی مانند امیرالمؤمنین علی‌(ع) معنا ندارد. وقتی پای «انجام تکلیف» به میان بیاید، دیگر چه جای این‌گونه امور است؟(۳)

علت اساسی امتناع حضرت این بود که هرچند مردم از ظلم خسته شده بودند، اما خواهان عدالت هم نبودند. آنها اساساً نه عدالت و لوازم آن را درست می‌فهمیدند و نه می‌توانستند آن را تحمل کنند. خیلی بین این دو فرق است. اگر مردم اهل تحمل عدالت بودند، آن‌گونه حضرت را در دوران حکومتش شکنجه نمی‌کردند!(۴)

الان مردم عالم از ظلم اسرائیل و آمریکا خسته شده‌اند، اما آیا این کافی است؟ باید دید آیا مردم طاقت عدالت را دارند؟ آیا معنای عدل را می‌فهمند؟ آیا می‌دانند که چه تغییراتی باید اتفاق بیفتد تا این ظلم برطرف گردد؟ آیا لوازمش را درک می‌کنند؟ امروز اگر بعضی از لوازم عدالت در میان مؤمنین هم گفته شود، ممکن است این نگرانی به وجود بیاید که «نکند نتوانیم تحمل کنیم!» همان‌طور که در روایات آمده است که برخی نمی‌توانند تحمل کنند.(۵)

 • تامی زرندی

نقاش پیشکسوت آثارشهدا با اشاره به برخی از ویژگی های شهید چمران گفت: شهید چمران نمونه متعالی و جامع یک شهید مکتب تشیع بود.
شهید چمران نمونه متعالی و جامع یک شهید مکتب تشیع بود

رضا پتگراز هنرمندان نقاش دیواری شهدا در گفت و گو با دفاع مقدس در باره برخی از آثار خود که اخیرا بر دیوار شهر نقش بستند، گفت: شهید بهنام محمدی از جوان ترین شهدای دفاع مقدس از دیگر شهدای شاخص هشت سال دفاع مقدس است که در حال حاضر در اتوبان امام علی (ع) کار می شود.

وی با اشاره به کارهایی که در سطح محلات انجام می شود، افزود: برادران شهید افراسیابی از جمله شهدایی هستند که برای تجلیل از انها تصاویرشان در خیابان پیروزی نقاشی شده است.

هنرمند پیشکسوت دفاع مقدس اظهار داشت: مفاهیمی چون چفیه بر روی یک سیم خاردار با قطرات خون از جمله مفاهیمی است که ذهن مخاطب را درگیر می کند و رهگذران را بیشتر از خود تصاویر مجذوب می کند.

وی تصریح کرد: بایستی در خلق آثار هنری روح عرفانی جنگ را منعکس کنیم و سلحشوری و ایثار رزمندگان را با هنرمندی و غیر مستقیم بیان کنیم تا مخاطب بیشتر جذب اثر خلق شده قرار گیرد.

پتگر ادامه داد: شهید چمران از جمله شهدای شاخصی است که تصویر ایشان را بر دیوارهای شهر نقاشی کردم و او را یک فرد دارای ابعاد مختلف از نظر ویژگی های فردی می دانم.
 
وی گفت: شهید چمران می تواند به عنوان یک الگوی مطرح در جامعه مطرح شود او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی انقلابی درونش بوجود آمد و با اینکه در امریکا تحصیل می کرد در زمان نیازش در کشور خود به ایران سفر می کند.
 
هنرمند نقاش دیواری دفاع مقدس گفت: شهید چمران از جمله شهدایی است که به خاطر ارزش های علمی، درک فلسفی از هستی و بینش نسبت به دین، دارای عیار بالایی است.
 
وی در پایان گفت: شهید چمران نمونه متعالی و جامع یک شهید مکتب تشیع بود.
  
 • تامی زرندی

دکتر بهرخ خوشنویس استاد ایرانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با اختراع رباتی که می‌تواند در مدت ‌24 ساعت ساختمانی به مساحت ‌200 متر مربع را بـدون دخالت هرگـونه نیروی انسـانی از پایه بنا کند، صنعت ساختمان سازی جهان را در آستانه انقلابی نوین قرار داده است.

making home

  خوشنویس خود از این فناوری به عنوان بزرگترین دستاورد بشری در زمینه ساخت‌ و ساز پس از احداث دیوار بزرگ چین یاد می‌کند؛ البته باید نظر گزارشگر نشریه آلمانی «اشپیگل» را پذیرفت که واژه «ساختن» تعبیر چندان مناسبی برای توصیف تکنیک ابداعی نیست. زیرا کاری که ماشین خوشنویس می‌کند، هیچ شباهتی با آنچه امروزه در محل کار ساختمان می‌گذرد، ندارد. ماشین ساخته شده، ‌550 سال پس از اختراع صنعت چاپ کتاب، آغاز عصر چاپ «خانه» را نوید می‌دهد.

دکتر خوشنویس، استاد ایرانی مقیم کالیفرنیا در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: ‌هدف نهایی این تحقیقات، دستیابی به توان ساخت خانه‌ای به مساحت ‌200 متر مربع، طی مدت یک روز، بدون دخالت هرگونه نیروی انسانی است که امیدواریم تا یک سال آینده به این هدف دست یابیم.

 • تامی زرندی

تازه ترین دستاوردهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران / تنوع تولیدات یگان های نظامی در زمین، هوا و دریا


دستاوردهای یگان‌های سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز مصادف با سی و سومین سالگرد دفاع مقدس در مقابل فرماندهان ارشد نظامی کشورمان به نمایش گذاشته شد.
جدیدترین دستاوردهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران / تنوع تولیدات یگان های نظامی در زمین، هوا و دریا

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، رژه یگان‌های برگزیده سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران در مقابل فرماندهان ارشد نظامی کشورمان از جمله سرلشکر حسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، امیر سرلشکر عطاء‌الله صالحی فرمانده کل ارتش، سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد.

در این مراسم یگان های ارتش و سپاه بخشی از دستاورد های دفاعی خود را در معرض نمایش قرار دادند که بخش از آن در زیر معرفی می شود.

 • تامی زرندی
تاریخ :

ماهواره نوید به عنوان سومین ماهواره بومی، چند روزی است در مدار خود به دور زمین می چرخد و با توجه به عبور 90 دقیقه یکبار از گرد کره خاکی، توانسته تصاویر متعددی را از مناطقی که قبلاً اطلاعات ماهواره ای آن در اختیار کشورمان نبود، به جمهوری اسلامی ارسال کند.

 
این موضوع در سخنان رئیس جمهور کشورمان در راهپیمایی میلیونی 22 بهمن نیز مورد تأیید قرار گرفت و احمدی نژاد رسماً خبر داد که ماهواره نوید علم و صنعت، اولین تصاویر شفاف را از مراکز مهم جهان به ایران مخابره کرد و این تصاویر اکنون در اختیار ایران قرار دارد.


 
 • تامی زرندی

طبق مستندات بسیار، "سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی" ثروتمندترین سردار سپاه در جمع سرداران شاغل در سپاه است.

سردار قاسم سلیمانی

در سال‌های اخیر و در پی شکل‌گیری تحولات منطقه‌ای و چرخش موازنه به نفع ایران دشمنان کشور اسلامی ایران درصدد برآمدند تا با تهدید یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی به نام "قاسم سلیمانی" که فرماندهی "نیروی قدس سپاه" را برعهده دارد به ایجاد خط خبری منفی علیه نظام جمهوری اسلامی بپردازند.
در همین زمینه شبکه‌های مهم خبری از جمله "بی‌بی‌سی"، "العربیه" و دیگر رسانه‌های غربی و منطقه‌ای با دامن زدن به موضوع جنجالی و البته کذب دخالت "نیروی قدس سپاه" به فرماندهی "حاج قاسم سلیمانی" در تحولات اخیر منطقه در خطی مشترک این حق را به مطرح‌کنندگان طرح ترور "سردار سلیمانی" دادند که ترور کسانی مثل وی را مباح و حتی واجب جلوه می‌دادند.
در این راستا مخاطبان و کارشناسان داخلی و بین‌المللی نیز با موضع‌گیری به موقع خود با این "موج رسانه‌ای" به تقابل پرداختند.
"سردار قاسم سلیمانی" که از مهم‌ترین فرماندهان سپاه به شمار می‌رود نیز در سخنرانی خود در اجتماع 50 هزار نفری بسیجیان کرمان گفت: با این تهدیدات، رعب بر ما حاکم نمی‌شود و از خدا می‌خواهم "شهادت" در راه خودش را به دست دشمنان دین، نصیب من بگرداند، از خدا می‌خواهم به عنوان یک سرباز، در راه آرمان‌های "اسلام" که هر یک به تنهایی ارزش فدا شدن دارند، افتخار شهادت نصیبم کند.

سردار قاسم سلیمانی

وی افزود: اگر میلیون‌ها انسان در این راه شهید شوند، ارزش دارد، امام(ره) در وصیتنامهٔ خود فرمودند: ملت ایران که جانم فدایشان باد....  حال، جان من به عنوان سربازی کوچک، چه ارزشی دارد که دشمن تهدید به ترور می‌کند، این تهدید نیست، کمک به شوقی است برای فرزندی که از مادر دور افتاده است.
"سرلشکر سلیمانی" همچنین در ادامه گفت: اسرائیل به عنوان سگ هار آمریکا، از گروه کوچک حزب‌الله لبنان که منسجم، متوکل؛ مستحکم و مؤمن است، شکست خورد و هیمنهٔ آمریکا و اسرائیل در منطقه شکسته شد.
 
واکنش جوانان و فعالان فضای مجازی به طرح ترور سردار سلیمانی
بعد از راهپیمایی روز 13 آبان 1390 که در آن بسیاری از جوانان و نوجوانان با امضای طوماری خواستار پیوستن به "سپاه قدس" ایران شدند، در جدیدترین اقدام تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی و همچنین وبلاگ نویسان در حمایت از "فرمانده نیروی قدس سپاه" تصویر پروفایل خود را به تصویر وی تغییر دادند. در "شبکه‌های اجتماعی" پرمخاطب و فعال مثل "فیس‌بوک" و "گوگل‌پلاس" و "سایت  افسران جوان جنگ نرم" و شبکه‌های اجتماعی "ارزشی‌ها و سنگری‌ها" نیز  مشاهده می‌شد تعداد زیادی از کاربران آن‌ها در حمایت از "فرمانده نیروی قدس سپاه" به جای تصویر خود تصویر وی را گذاشته‌اند تا در یک معنا بگویند همه آن‌ها پشت این "فرمانده سپاه" هستند. 
روزنامه انگلیسی گاردین هم در مقاله‌ای نوشته بود: «قدرت و وجهه قاسم سلیمانی به عنوان کسی که قدرتمندترین بازیگر عرصه منطقه است، در سه سال گذشته افزایش یافته است.»

همه دارایی سردار سلیمانی
دارایی‌های فرمانده دلاور نیروی قدس سپاه متشکل از میلیون‌ها قلب عاشق و شیفتگان شهادت  است که با هیچ میزانی قابل قیاس و قیمت گذاری  نیست.
دل میلیون‌ها دلداده کوی شهادت همراه اوست، همان دل‌هایی که به رهنمودهای امام خود حضرت روح‌الله (ره) اعتقاد قلبی دارند آنگاه که فرمود : ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد.
جوانان برومند و ولایت مدار ایران اسلامی هنوز رشادت‌های این سرداران مخلص را به یاد دارند و آن را سینه به سینه و نسل به نسل منتقل خواهند کرد. ملتی که در قاموس خود شکست را پذیرا نیست و شهادت را دروازه‌ای به سوی بهشت موعود می‌داند هیچ‌گاه از شنیدن تهدیدهای پوچ و تو خالی مزدوران استکبار هراسی به خود راه نداده و نخواهند داد.
موج مجازی حمایت از سردار سلیمانی در یک جمله اوج حمایت خود را از این سرباز فدایی ولایت به جهانیان و به ویژه به دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی نشان دادند و آن جمله این است: « آخرین بسیجی خامنه‌ای که به آن دست خواهید یافت حاج قاسم ماست، همه ما را ترور کنید.»
نامی که لرزه بر اندام دشمنان اسلام می‌اندازد و همیشه  مایه هراس و وحشت آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است. جمله معروفی که از شیمون پرز در وصف هیمنه سردار تیزهوش ایران آمده نشانه همین ترس و واهمه است.
"شیمون پرز: خاور میانه روی انگشت ژنرال قاسم سلیمانی می‌چرخد".
مردان کاخ سفید آنقدر از او می‌ترسند که در میان لیست محرمانه خود نام او را به عنوان مهم‌ترین مانع پیشرفت‌های آمریکا در جهان علناً فریاد می‌کشند و از کنگره می‌خواهند طرح ترور حاج قاسم را رسماً تصویب و ابلاغ نمایند. این عصبانیت با این جملات ترسیم می‌شود که: «قاسم سلیمانی بسیار سفر می‌کند... تکان بخورید... تلاش کنید او را بکشید».
هر کسی او را دیده، شیفته حجب و حیای عجیبش می‌شود. انگار نه انگار که او لرزه به اندام بزرگ‌ترین ابرقدرت جهان انداخته است و این‌ها همه مشخصه یک بسیجی شیفته ولایت است.
از این بسیجیان ما در ایران کم نداریم ولی اگر قرار باشد صیاد دل بسیجیان این بار نیز اسیر کینه خفاشان شود تمام فرزندان 13 ساله ایران زمین، حاج قاسم‌هایی می‌شوند که خواب خوش را از مردان کاخ روسیاه، سفید می‌ربایند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 • تامی زرندی

ساخت سلاح ویژه مقابله با بالگردهای آپاچی و تانک‌های پیشرفته
رییس سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه با اعلام جدیدترین دستاوردهای این نیرو گفت: دشمن خیال نکند که اگر هلی‌کوپترهای آپاچی آنها در عراق و افغانستان عملکرد مطلوبی داشتند، در صورت تجاوز به ایران هم می‌توانند چنین اقتداری داشته باشند. یقینا ما با اقدامات خود به اقتدار آپاچی پایان خواهیم داد. 
عربیگی در خصوص تلاش برای طراحی تسلیحات ضدبالگرد در پدافند ارتفاع پست و ضدزره برای مقابله با خودروهای زرهی دشمن، آن را جزء برنامه‌های محوری و اساسی سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه دانست و تصریح کرد: چندین پروژه قابل توجه در این دو حوزه مهم در دست اقدام است که برخی از آنها نیز تست شده و در صورت تجاوز دشمن، آنها متوجه قدرت ما خواهند شد. 
وی با اشاره به عملکرد ارتش امریکا در کشورهای منطقه افزود: دشمن خیال نکند که اگر هلی‌کوپترهای آپاچی آنها در عراق و افغانستان اقتدار دارند و عرض اندام می‌کنند، در صورت تجاوز به ایران هم می‌توانند چنین اقتداری داشته باشند و یقینا ما با اقدامات خود به اقتدار آپاچی پایان خواهیم داد. 
عرب بیگی با شگفت‌انگیز خواندن توانایی های به دست آمده در طراحی و ساخت سلاح‌های ضدزره در سپاه پاسداران اظهار داشت: این اقدامات و تنوع تسلیحاتی به حدی است که دشمن فکر آن را هم نمی‌تواند بکند و در صورت هرگونه تهاجم زمینی، تانک‌های رویین‌تن آنها با پاسخ محکم سلاح‌های رزمندگان ما مواجه خواهند شد.


رونمایی از جدیدترین ماهواره‌بر ایرانی 
جدیدترین ماهواره‌بر ساخت جمهوری اسلامی ایران به نام سیمرغ دقایقی پیش با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری رونمایی شد. 
این ماهواره‌بر که از لحاظ طول و قطر با ماهواره‌بر قبلی کشورمان به نام "سفیر " که ماهواره امید را به فضا پرتاب کرد، فرق دارد قرار است نسل جدید ماهواره‌های ایرانی را به فضا پرتاب کند. 
رونمایی از این ماهواره‌بر همزمان با رونمایی چند پروژه مهم فضایی دیگر به مناسبت 14 بهمن روز فناوری فضایی و در ایام مبارک دهه فجر صورت گرفت.

 پرتاب اولین موجودات زنده از ایران به فضا
سردار وحیدی وزیر دفاع در مراسم رونمایی چند پروژه مهم فضایی که اکنون در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است بااعلام این خبر گفت: اولین موجودات زنده از ایران در قالب کپسول زیست‌محیطی و توسط کاوشگر 3 به فضا پرتاب شدند. 
کاوشگر 3 از زیرسامانه‌های سازه ، محفظه زیستی تغذیه و ارسال داده‌‌های تله متری، تصویربرداری و ارسال همزمان ، رایانه پرواز، سنجش محیطی تشکیل شده است. تله متری فعالیت‌ها و عملکرد کاوشگر در فرایند پرتاب و ارسال تصاویر همزمان به ایستگاه زمینی متحرک،‌ کنترل رایانه پرواز در این فرایند ،‌کنترل عملیات فرامین و جدایش،‌ نمایش کپسول زیستی و موجودات زنده درون آن به صورت بهنگام،‌دستیابی به مجموعه امکانات آزمایشگاهی برای داده‌برداری از فضای خارج از جو از دیگر دستاوردهای پرتاب کاوشگر 3 است. 
این اقدام به منظور بررسی وضعیت موجودات زنده در فضا با همکاری وزارت دفاع و وزارت علوم و پژوهش گاه فضایی و در ادامه پرتاب کاوشگرهای یک و دو صورت گرفته است.

 • تامی زرندی

به گزارش جهان به نقل از مشرق، سال ۱۳۹۱ برای صنعت دفاعی کشور سالی بسیار پر رونق محسوب میشود، افزایش توان دفاعی کشور در بخش هوایی دریایی و موشکی، تنها بخشی از رزم تکنولوژیکی قابل ارائه در رسانه ها بود در این مطلب نگاهی گذرا به بخشی از مهمترین دستاوردهای کشور در سال 1391 خواهیم داشت.

موشک "دهلاویه" کابوس تانک‌های دشمن

در 17 تیرماه سال 91 خط تولید سامانه ضدزره دهلاویه در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع افتتاح شد. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم دلیل انتخاب این نام برای این موشک گفت: نام گذاری این سلاح به نام دهلاویه، در واقع قدردانی از شهید چمران و همرزمانش و همه رزمندگان جان برکفی که در منطقه جنوب به ویژه منطقه دهلاویه به نبرد با ادوات زرهی دشمن رفتند، است.

موشک دهلاویه یکی از پیشرفته‌ترین موشک‌های ضدزره است که برای انهدام انواع تانک‌های پیشرفته مجهز به زره واکنشگر طراحی شده است. موشک دهلاویه با بهره‌برداری از هدایت خاص در مقابل انواع جنگ‌های الکترونیکی دشمن مقاوم است و سرجنگی، موتور پرواز موشک‌انداز و قابل حمل توسط نفر موجب شده که سامانه موشکی ضدزره دهلاویه بعنوان یک جنگ‌افزار کارآمد در نبرد ضدتانک شناخته شود.

 • تامی زرندی

لیست آهنگ های زیبایی که برای امام زمان خوانده شده است.به ادامه مطلب بروید

دریافت 

 • تامی زرندی
 • تامی زرندی

خدایا! دلمان را از زنگار خطا بزداى.
خدایا! دیده دلمان را با نور خودت روشن فرما.
خدایا! به خلوت نشینان دل شب سوگند! از دلمان کدورتها را دور ساز.
خدایا! دلمان را از پرتو ذاتت روشن گردان.
خدایا! دلمان را نواى عاشقانه عطا کن و چنان کن که از دلمان جز ناله عشق برنخیزد.
خدایا! دلمان را سرشار از تقوا کن.
خدایا! دلمان را جایگاه شیطان مساز.
خدایا! دلمان را از چنگال نَفْس و وسوسه هاى شیطان رها ساز.
خدایا! چنان کن که فقط با تو و به تو دل خوش کنیم.
خدایا! دلمان را از خود محجوب مکن.
خدایا! دلى سلیم و قلبى منیب عطایمان کن.
خدایا! دلمان را لبریز از نور ایمان کن.

 • تامی زرندی
 • تامی زرندی

 • تامی زرندی
 سر آغاز هر نامه نام خداست          که بی نام او نامه یکسر خطاست
             
دریافت
مدت زمان: 5 دقیقه 57 ثانیه
راستی یک سر هم به ادامه مطلب بزنید ..........
 • تامی زرندی

 

خنده دارترین عکس های جهان در این مجموعه تصاویر گلچین شده هستند که بسیار جالب و خنده دار است تقدیم به کاربران سایت پارس ناز.
 

خنده دارترین عکس های جهان

 • تامی زرندی

عکس هایی از فجایع طبیعی جهان

ا
 
عکسهای تکان دهنده از مهمترین فجایع طبیعی جهان

فجایع طبیعی معمولا آن دسته اتفاقاتی هستند که بشر همیشه دست به دعا است تا هرگز در طول زندگیش شاهد آنها نباشد. اما طبیعت بی توجه به خواست قلبی ما انسان‌ها و بنا بر قوانین طبیعی خود راه پیموده و گاهی حوادثی ویرانگر از آستین بیرون می‌آورد. در این میان عکاسانی از جان گذشته هم پیدا می‌شوند که با به خطر انداختن زندگی خود از این لحظات مهیج تصویر برداری می‌کنند. این تصاویر برگرفته از طوفان، فوران‌های آتشفشانی، سیلاب، بهمن و دیگر اتفاقات ناگوار هستند. در ادامه ایمیل تعدادی از این عکس‌ها را به تماشا می‌نشینیم.
 • تامی زرندی
ساز و کار جدید هند برای پرداخت بدهی نفتی به ایران
یک روزنامه هندی از توافق تهران و هند بر سر ساز و کاری جدید برای مبادلات مالی دو کشور خبر داد. پایگاه «ایندین اکسپرس» روز یکشنبه گزارش داده است که هند 55درصد از بدهی‌های نفتی خود به ایران را در قالب یورو و به صورت غیرمستقیم از طریق پرداخت بدهی ایران به شرکت‌های صادرکننده دارو و غذا، تسویه می‌کند.
ساز و کار جدید هند برای پرداخت بدهی نفتی به ایران
 
 • تامی زرندی
 
آزمایش موشکی ایران بهانه جدید آمریکا ؛ در خلیج فارس سپر موشکی می سازیم !
آزمایش موشکی ایران بهانه جدید آمریکا ؛ در خلیج فارس سپر موشکی می سازیم !
آمریکا برای فروش تسلیحات جنگی خود به دیگر کشورها از روش های مختلفی استفاده می کنند
 • تامی زرندی
 • تامی زرندی
 • تامی زرندیبرای دریافت به ادامه مطلب برید

 • تامی زرندی
نیروی مسلح ایران در حوزه هوایی با در اختیار داشتن انواع جنگنده‌ها، بالگردها، پهپادها، رادارها، موشک‌ها و سامانه‌های موشکی پدافندی و . . . ناامن‌ترین آسمان جهان برای جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی است.
 • تامی زرندی
یکی از حوزه‌هایی که ایران در 35 سال پس از انقلاب پیشرفت زیادی در آن داشته، حوزه ساخت تجهیزات و سامانه‌های نظامی است که جمهوری اسلامی را به قدرتی بازدارنده در برابر تهدیدات همه جانبه خارجی تبدیل کرده است.
 • تامی زرندی

به گزارش جهان به نقل از باشگاه خبرنگاران، تانک‌های "ذوالفقار 3" و "صمصام" تانک‌های قدرتمندی هستند که قدرت دفاعی آن‌ها باعث تعجب کارشناسان نظامی دنیا شده است. تانک‌های مدرن ارتش ایران؛ کابوس متجاوزان +عکس و فیلم

 • تامی زرندی

بازدید فرمانده کل ارتش از سامانه‌های شبیه‌ساز پایگاه دهم شکاری

sdasdsda.jpg

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از نخستین شبیه‌ساز هواپیمای شکاری میراژ و سلاح سبک فاتح 12 در پایگاه هوایی چابهار بازدید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرلشکر عطاالله صالحی در صدر هیأتی بلندپایه از بخش‌های مختلف پایگاه دهم شکاری از جمله سامانه‌های شبیه‌ساز میراژ و سلاح فاتح 12 بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید، ضمن آشنایی با فعالیت‌ها، آموزش‌ها و نوآوری‌های انجام شده در پایگاه با تاکید بر ضرورت پیوستگی خودکفایی در نیروهای مسلح گفت: انجام برنامه‌های مدون و صحیح آموزشی برای پیشبرد اهداف عالی ارتش باید در اولویت باشد.

 • تامی زرندی

                                                                                      خدایی که در همین نزدیکی است
 • تامی زرندی

خدایی که در همین نزدیکی است

 • تامی زرندی


    

   انـتظار تو تـلخ شیریـن است                            راستـی طعـم عـاشقی این است      

    سبـک از وعـدة ظهورم لیـک                              بر دلم غـیبت تو سنگیـن اسـت    

   مثل خورشـیـد بـا هـمه پاکی                             دامنت از غروب رنگیـن اسـت   

   مـهـربـانـا طلـوع کـن دیـگر                             که تو را کیش مهر آییـن اسـت   

 نه به راه تو چشم من تنهــاست                           که نظرگاه ماه و پرویــن اسـت   

   در دعـای فـرج ظهـور تـو را                            آسمان نیـز غـرق آمیــن اسـت    

  بـر دلـم یـک نـظر تجلی کن                               که بـه عشق تو طور سینـین اسـت 

  قـسم مـن کـه بی تـو تنهایـم                                مثل سوگند دوست والتین است  

  چون نیم در خور انتظار تو را                           سرم از شرم خویش پایین اسـت

  در غیاب تو کفر مستولیسـت                               روز مـوعـود غـایت دین اسـت

                                وعـده  کـردی  وفـا کـن، ادر کنی

                               که زمین غرق ظلم و ضالین است


 • تامی زرندی