ریسمان نور تا داستان مرگ...

تلاش برای انتخاب راهی به سوی نور(اتحادیه انجمن های اسلامی)

ریسمان نور تا داستان مرگ...

تلاش برای انتخاب راهی به سوی نور(اتحادیه انجمن های اسلامی)

مشخصات بلاگ
ریسمان نور تا داستان مرگ...

تفسیر زندگی دنیا یا جاودانگی آخرت،آیا غرب به پیشرفت ختم میشود یانابودی مطلق وآیا پیشرفت به معنای غربی شدن است یا توسعه زندگی وآیا توسعه زندگی به مرگ وجاودانگی نخواهد رسیدپس چه راه بهتر ازبا او بودن وهمراه او و ولی او (مهدی) شدن.
| he"ll come soon |
یا رب زغمش تا چند اشکم ز بصر آید
بنشسته سر راهش ، شاید ز سفر آید
تا چند بنالم زار شب تا سحر از هجرش
کوکب شِمُرم هر شب ، شاید که سحر آید
هر دم که رخش بینم خواهم دگرش دیدن
بازش نگرم شاید یک بار دگر آید
از دیده نهان اما اندر دل من جایش
او را طلبم هر شب شاید که ز در آید
با کس نتوانم گفت من راز درون خویش
کز درد غم هجرش دل را چه به سر آید
می سوزم و می سازم از درد فراق اما
تیر غم او بر دل افزون ز شمَر آید
"حیران" به فغان تا کی با محنت و غم همدم
یارب نظری کان شاه از پرده بدر آید
(سید تامی زرندی)
"اتحادیه انجمن های اسلامی شهر تهران"

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها

۱۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

                                                                                      خدایی که در همین نزدیکی است
 • تامی زرندی

خدایی که در همین نزدیکی است

 • تامی زرندی


    

   انـتظار تو تـلخ شیریـن است                            راستـی طعـم عـاشقی این است      

    سبـک از وعـدة ظهورم لیـک                              بر دلم غـیبت تو سنگیـن اسـت    

   مثل خورشـیـد بـا هـمه پاکی                             دامنت از غروب رنگیـن اسـت   

   مـهـربـانـا طلـوع کـن دیـگر                             که تو را کیش مهر آییـن اسـت   

 نه به راه تو چشم من تنهــاست                           که نظرگاه ماه و پرویــن اسـت   

   در دعـای فـرج ظهـور تـو را                            آسمان نیـز غـرق آمیــن اسـت    

  بـر دلـم یـک نـظر تجلی کن                               که بـه عشق تو طور سینـین اسـت 

  قـسم مـن کـه بی تـو تنهایـم                                مثل سوگند دوست والتین است  

  چون نیم در خور انتظار تو را                           سرم از شرم خویش پایین اسـت

  در غیاب تو کفر مستولیسـت                               روز مـوعـود غـایت دین اسـت

                                وعـده  کـردی  وفـا کـن، ادر کنی

                               که زمین غرق ظلم و ضالین است


 • تامی زرندی

 • تامی زرندی

 • تامی زرندی

آیا موشک‌های پاتریوت حریف توان موشکی ایران و سوریه خواهد بود؟

آیا سامانه پاتریوت نصب شده در ترکیه، در صورت بروز درگیری میان این کشور و سوریه، توان مقابله با موشک های متنوع و متعدد سوریه را خواهد داشت؟ این سامانه در برابر موشک های ایران چه میزان قدرت مانور خواهد داشت؟

کشورهای عضو ناتو هریک با موافقت با ارسال سکوهای سامانه پاتریوت به ترکیه،این کشور سرگردان میان اروپا و خاورمیانه را که رهبرانش در سودای احیاء امپراطوریعثمانی را به اهرم فشار خود در منطقه تبدیل کرده اند.

ترکیه به تنهایی طی قریب به دو سال گذشته، به اندازه تمام کشورهای اروپایی وآمریکا، به شعله ور ماندن بحران سوریه کمک کرده و از میزبانی سران معارضان تاارسال سلاح برای مخالفین و استقرار نیرو در مرز با سوریه، از هیچ اقدامی فروگذارنکرده است.

نصب سامانه دفاع موشکی پاتریوت در مناطق نزدیک به مرز با سوریه از یکسو پیامیبرای معارضان و دولت بشار اسد بود و موضع ترکیه را بیش از گذشته آشکار ساخت؛ موضعیکه حتی تا حمله نظامی به سوریه نیز در آن پیش بینی شده است. 

سامانه موشکی پاتریوت


از سوی دیگر آن را می توان سیگنالی به اصلی ترین حامیان بشار اسد  ایران و روسیه  دانست. روسیه بلافاصله پس از اعلام آنکارا، سامانه پیشرفتهاسکندر را تحویل ارتش سوریه داد. فرمانده کل نیروهای مسلح ایران سرلشکر فیروزآبادینیز این اقدام ترکیه را سرآغازی برای جنگ جهانی سوم دانست.

 • تامی زرندی

دریافت
حجم: 11.4 مگابایت

 • تامی زرندی

قدرت‌ موشکی ایران ناوگان ‌دریایی آمریکا را نابود می‌کند

یک روزنامه الجزایری نوشت: مطالعات غرب نشان داده است که سامانه موشکی ایران قادر است در دقایق نخست درگیری، تمام قسمت‌های ناوگان دریایی آمریکا را در خلیج فارس متلاشی و به لاشه کشتی و ناو جنگی تبدیل کند.

به گزارش ایران دیپاماسی به نقل از فارس، در ادامه گزارش "برگ‌های برنده و واکنش سهمگین ایران به حمله احتمالی آمریکا-اسرائیل، به روزنامه الجزائری «الشروق» اشاره می شود که در مقاله‌ای طولانی درباره رویارویی احتمالی اسرائیل و آمریکا با ایران نوشت: پیش از آنکه وارد جزئیات طرح‌های جنگی [دفاعی] جمهوری اسلامی [ایران] برای مقابله با تجاوز احتمالی بشویم، در ابتدا به موقعیت نظامی و امکانات ژئواستراتژیک و سیاست‌هایی که به ایران امکان می‌دهد از همه برگ‌های بازی استفاده کند می‌پردازیم.

الشروق افزود: علاوه بر این به فن‌آوری پیشرفته‌ای می‌پردازیم که ایران را قادر ساخته است تا قدرتی نظامی در منطقه باشد که نه تنها بتواند از خود دفاع کند بلکه بتواند با قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای و در رأس آنان با آمریکا و رژیم صهیونیستی مقابله کند.

* موانع طبیعی و سیطره جغرافیایی:

الشروق نوشت: چه بسیار که در مقابل شکست سریع عراق در دو جنگ اول و دوم خلیج [فارس] سرگردان ماندیم. چون عراق نمونه بسیار ایده‌آلی برای توطئه‌چینان آمریکایی و صهیونیستی بود. حتی برنامه‌های حمله به ایران بسیار شبیه طرح‌هایی است که در دو سال 1991 و 2003 در عراق اجرا شد.

الشروق تصریح کرد: ولی از همین جا، نادانی و غرور توطئه‌چینانی را که از حقیقتی به نام تفاوت اوضاع جغرافیایی عراق و آمریکا، غافل شدند، مشاهده می‌کنیم. همچنانکه اوضاع خود مهاجمان نیز کاملا با اوضاع زمان اشغال عراق متفاوت است.

الشروق نوشت: بحث را از مهم‌ترین شرط درگیری آغاز می‌کنیم و آن موقعیت و مکان جغرافیایی است که کارشناسان نظامی آن را «میدان درگیری» می‌نامند. عراق با موقعیت جغرافیایی کاملا بازی که داشت هدفی آسان برای دشمنان به حساب می‌آمد و به این دلیل که از شش جهت هم مرز با شش کشوری بود که در زمان جنگ، دشمن آن بودند، تمام برنامه‌ها و نقشه‌هایش برای دشمن آشکار و لو رفته بود. علاوه بر این نیروهایش نیز در مرزها پراکنده بود.

همچنین عراق مرز آبی کمتر از 70 مایل داشت و در حقیقت فاقد ضلع سوم نیروی کامل نظامی یعنی ناوگان دریایی بود. چرا که وظیفه ناوگان دریایی دور کردن میدان درگیری از عمق راهبردی خاک کشور است و در مقابل وارد کردن ضربه کاری به عمق موقعیت دشمن.

این در حالی است که ایران برخلاف عراق سرزمینی با مرزهای طبیعی مستحکمی است که ناهمواری‌ها، پستی و بلندی‌های خود مانعی در برابر حمله زمینی و انتقال نیرو از طریق دریاست. علاوه بر این ایران بوسیله ناوگان دریایی خود بخش شرق خلیج [فارس] را در اختیار دارد. این مرزهای آبی ایران که ویژگی‌های خاص خود را دارد باعث به وجود آمدن ناوگان دریایی پیشرفته‌ای شده است که قادر به چالش با قدرت‌ آمریکا در خلیج [فارس] است و حتی می‌تواند موجودیت دریایی آمریکا را در منطقه به خطر بیاندازد. علاوه بر این قدرت ایران در تنگه راهبردی هرمز که حدود 60 درصد نفت جهان از آنجا عبور می‌کند، بیشتر از آمریکاست.


الشروق افزود: این عوامل جغرافیایی بدون هیچ هزینه‌ای، حق طبیعی ایران شده است و یکی از مهم‌ترین دلایل درگیری مسلحانه همین امر است که قدرت‌های غاصب غربی تلاش می‌کنند این امتیاز را از ایران بگیرند.

*حکومت عادلانه و همبستگی داخلی

الشروق نوشت: در زمانی که مخالفان و اپوزیسیون عراقی و تفرقه درونی عراق یکی از برگ‌های برنده‌ای بود که اشغالگران برای ساقط کردن عراق از آن بهره بردند، در مقابل ملت ایران منسجم، و متحد و با رهبران خود همبستگی عجیبی دارد. تعجب بسیار زود از بین می‌رود زمانی که می‌بینیم رئیس جمهور این کشور در لباس‌هایی غیر فاخر ظاهر می شود و شاهدیم که به دور از زرق و برق، خودروها و هواپیماهای ویژه و خاص را رد می‌کند.
الشروق افزود: ما در اینجا نمی‌خواهیم درباره رئیس‌جمهور ایران به اعجاب سخن بگوییم بلکه قصد ما از بیان این کلمات بیان عوامل اتحاد ملت و دولت ایران و همبستگی آنان در جنگ و صلح است.

این روزنامه الجزائری افزود: این اتحاد همان اتحادی است که واشنگتن، تل آویو و مزدوران آنها در منطقه تاکنون صدها میلیون دلار و ساعت‌ها وقت، صرف کرده‌اند تا این اتحاد را از بین ببرند ولی اکنون 3 دهه است که همه درگیری‌های نظامی که در منطقه برای بی‌ثبات کردن عرصه داخلی ایران به راه انداخته شده شکست خورده است و نتوانسته است رهبری انقلاب اسلامی را از ملت ایران جدا کند.

الشروق افزود: در مقابل انقلاب [ایران] توانسته است از ظرفیت ملت برای دفاع از آرمان‌های امت استفاده کند.
همچنین دستگاه‌های امنیتی ایران قدرتمند‌ترین دستگاه امنیتی منطقه شده‌اند و در بسیاری از درگیری‌ها بر همتایان غربی و آمریکایی خود پیروز شده‌اند. بدین وسیله است که در مقابل همه توطئه‌ها، چتری حمایتی برای ملت ایران به وجود آمده است.

* پیمان‌های راهبردی و چتر بین‌المللی:

برخلاف عراق که صدام حسین در زمینه پیمان‌های قدرتمند بین‌المللی و چاره‌ساز سرمایه‌گذاری نکرد، می‌بینیم ایران، در این زمینه و ایجاد پشتیبان برای خود بسیار موفقیت‌آمیز عمل کرده است. خاک ایران میدانی برای طرح‌های بزرگ بین‌المللی است و روس‌ها ایران را تواناترین کشور در منطقه می‌دانند که قادر است هیمنه و شکوه آمریکا را در هم بشکند و چین که نفت ایران چرخ صنعت آن را می چرخاند،‌ 80 درصد نفت خود را از ایران تامین می‌کند. همه این قدرت‌های بین‌المللی باعث شده است تا واشنگتن از ایجاد اتحاد نظامی علیه ایران درمانده شود و حتی برخی از این قدرت‌ها آماده‌اند برای ایران بجنگند.

* امپراتوری آمریکا زیر سایه رحم ایران:

الشروق با اشاره به جنگ عراق افزود: آمریکا و متحدانش الان در عراق عملا در وضعی هستند که نمی‌توانند وارد جنگ طولانی با ایران شوند. علاوه بر این ارتش آمریکا در عملیات‌های عراق از پای درآمده است.
بنا بر این گزارش، پس از 5 سال اشغال عراق، آمریکا از بازسازی و مستقر کردن ارتش خود در سراسر عراق عاجز مانده است و یکی از اسراری که واشنگتن این امر را مخفی می‌کند این است که نیروهای آمریکایی در عراق هم اکنون قادر نیستند وارد جنگی تازه شوند چون پایگاه‌های موجود در عراق توانایی دفاع از خود را ندارد پس حال آمریکا چگونه می‌خواهد دست به حمله و هجوم بزند؟


تهران بسیار خوب می‌داند که 150 هزار سرباز آمریکایی در زمان کنونی در باتلاقی واقعی هستند. از اطلاعات مهمی که در این خصوص می‌رسد می‌توان فهمید که ایران خوب می‌دانست که گرفتار شدن آمریکا در اشغال عراق، به مثابه ضربه‌ای کاری بر پیکره هیمنه و سلطه آمریکاست. حتی طرح‌های تاکتیکی ایران که پس از اشغال عراق اجرا شده است موفق شده است همه نیروهای آمریکا را در تیررس خود قرار دهد.


الشروق افزود: ایران به راحتی می‌تواند پایگاه‌های آمریکا را در عراق نابود کند ولی ایران توانست مقاومت را در برابر اشغالگران در عراق با تجربه و درایت فراوان اداره و کنترل کند زیرا با این شیوه نتایج بسیار بیشتری به دست آمده است که مهم‌تر از همه، فروپاشی روحیه سربازانی است که به ماموریت‌هایی آسان_ که به لطف تکنولوژی پیشرفته آمریکا و دو دستگی جامعه جهانی در قبال جنگ منطقه_، عادت کرده بودند.
الشروق نوشت: ولی امروز دنیا از طریق رسانه‌ها شاهد ضربه‌هایی است که «امپراتوری کبیر» در عراق دریافت می‌کند.

* 30 سال آمادگی برای رویارویی

الشروق نوشت: رهبران انقلاب اسلامی ایران از زمان سقوط رژیم شاه که متحد آمریکا و اسرائیل بود، به خوبی می‌دانند که رویارویی با دشمنان اسلام روزی فرا خواهد رسید و این امر روزی به وقوع می‌پیوندد. بنابراین فراهم آوردن مقدمات و آمادگی‌های نظامی این رویداد احتمالی از 30 سال پیش آغاز شده است.

 • تامی زرندی
مراسم رژه روز ارتش با سخنرانی دکتر حسن روحانی صبح امروز جمعه در جوار مرقد بنیانگذار انقلاب اسلامی برگزار شد.

 • تامی زرندی
آفتاب: روزنامه اسرائیلی «اورشلیم پست» در گزارشی درباره توان موشکی جمهوری اسلامی ایران، نوشت: «ایران در میانه راه برنامه چندین ساله‌اش برای تولید انبوه موشک‌های دوربرد بالستیک و سکوهای پرتاب موشک قرار دارد». 

به گزارش سرویس بین الملل آفتاب، روزنامه مورد نظر مدعی شده است که بنا بر تخمین‌های سازمان‌های دفاعی اسرائیل، ایران قصد دارد در 6 سال‌ آینده صدها سکوی پرتاب موشک و بیش از 1000 موشک بالستیک دوربرد تولید کند. 

«اورشلیم پست» نوشته است به نظر می‌رسد زرادخانه موشکی تهران هم اکنون بین 100 تا 200 موشک شهاب 3 در اختیار داشته باشد. موشک‌های شهاب 3، بردی معادل 2000 کیلومتر دارند و می‌توانند تا سقف یک تن، مواد منفجره با خود حمل کنند. 

علاوه بر آن، ایران سال گذشته موشکی با نام عاشورا را آزمایش کرد که به نظر می‌رسد به تازگی وارد مرحله تولید شده باشد. هدف تولید موشک‌های عاشورا آن است که در نهایت جایگزین موشک‌‌های شهاب شوند. 

از ویژگی‌های موشک عاشورا آن است که به جای سوخت مایع از سوخت جامد استفاده می‌کند و بر خلاف موشک‌ شهاب، لازم نیست سوخت‌گیری‌اش کمی قبل از پرتاب انجام شود. 

سازمان‌های دفاعی اسرائیل مدعی شده‌اند ایران قصد دارد تا سال 2015، 500 سکوی پرتاب موشک و بیش از 1000 موشک با برد 2500 کیلومتر تولید کند. 

رییس یک موسسه تحقیقات فضایی ادعا کرده است: «ایرانی‌ها به شدت تلاش دارند تعداد زیادی موشک در اختیار داشته باشند. آن‌ها بر این عقیده‌اند که با شلیک موشک‌‌های فراوان قادرند نقش سیستم‌های دفاع موشکی را بی اثر کنند». 
 • تامی زرندی

آمریکا دادن روادید به سفیر ایران در سازمان ملل را رد کرد
 
ایراس؛ ایالات متحده آمریکا روز جمعه اعلام کرد که به " حمید ابوطالبی" دیپلمات ایرانی معرفی شده جهت سفارت ایران در سازمان ملل متحد ویزا نخواهد داد.

به گزارش ایراس به نقل از رویترز، واشنگتن با استناد به این امر که ابوطالبی در بحران گروگان گیری سفارت آمریکا طی سال های 1979 تا 1981 دست داشته است، مبادرت به اتخاذ این تصمیمی نموده است. "جی کارنی" سخنگوی کاخ سفید در این رابطه عنوان داشت که به تهران و سازمان ملل اعلام کرده ایم که اجازه ورود ابوطالبی به خاک آمریکا را نخواهیم داد. 

برخی کارشناسان معتقدند این امر می تواند بر مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 تاثیر منفی داشته باشد. 
 • تامی زرندی

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، رژه بزرگ ارتش صبح امروز همچون سنوات گذشته همزمان با 29 فروردین  با حضور یگانهای مختلف نیروهای چهارگانه آجا در جوار حرم بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با فرماندهی میدانی امیر پیمبری فرمانده لشکر 23 تکاور برگزار شد.

 • تامی زرندی

وب سایت واشنگتن تایمز (washingtontimes) در تحلیلی درباره موشک های بالستیک ایران به نوشتار معاون رئیس جمهور امریکا در شورای سیاست خارجی، نوشت: «کاخ سفید با وجود نگرانی هایش از پیشرفت و توسعه برنامه های موشکی ایران، همچنان ساکت مانده است و در این زمینه مانند سگی است که پارس نمی کند.»

"ایلان برمن" نوشت: «از پاییز گذشته، واشنگتن و اروپا درگیر دیپلماسی هسته ای با ایران هستند و امیدوارند که بتوانند جلوی جاه طلبی های هسته ای ایران را بگیرند. اما مسئله این جا است که توافق دیپلماتیک تنها جلوی ایران را در رسیدن به ظرفیت هسته ای می گیرد در حالی که باید توانایی ایران در استفاده از موشک های هسته ای هم گرفته شود.»

به نوشته معاون رئیس جمهور امریکا در شورای سیاست خارجی، «"حسین دهقان"  وزیر دفاع ایران، در 16 آوریل گفت که دولت هرگز بحث موشک های بالستیک را  روی میز مذاکرات جهانی نمی آورد و موضوع موشک های ایران تحت هیچ شرایطی مورد بحث قرار نخواهد گرفت و ما هر گونه مداخله از هر کسی در مورد این موضوع را قبول نمی کنیم.

صحبت های وی موضوعات خیلی وسیعی از وزارت امور خارجه آمریکا را هدف قرار داده است به طوری که معلوم نیست تیم مذاکره کننده ما در مذاکرات با ایران اصلا دارند چه می گویند؟ و دیگر حرفی ندارند که بزنند چرا که سیستم های بالستیک ایران گزینه مناسبی برای پرتاب موشک های هسته ای است و ایران اگر خودش آنها را نسازد می تواند از جای دیگری تهیه کند.»

 • تامی زرندی
 • تامی زرندی
 • تامی زرندی